wtorek, 20 września 2011

Chaos

... miliony rodzajów papieru, techniki rysunkowe, perspektywa to pojęcia z którymi ma do czynienia każdy adept sztuki rysunku. Początkowo napawające strachem nazwy z czasem stają się bardziej przystępne i przyjemne... Początkujący stopniowo zaczyna czerpać radość z wizyty w sklepie plastycznym, z możliwości wybrania sobie odpowiedniej twardości ołówka czy określonej gramatury papieru. Może wydawać się to śmieszne, ale wizyty w takich sklepach i wybór materiałów do prac (rysunkowych, czy materiałów do robienia makiet) to niesamowita zabawa. Wszystkie te czynniki mają wpływ na nasz rozwój...Ale!  Jest jeszcze jedna sfera, która ma na niego ogromny wpływ - wyobraźnia! 


                                                                                                           by Bazgrająca

Wyobraźnia...  

     ... jest "czymś"  niesamowitym, nieuchwytnym wręcz magicznym.  Każdy ją ma lecz każdy w innym, mniej lub bardziej rozwiniętym stopniu. Jest kilka sposobów na jej rozwijanie, a jednym z nich (wg mnie bardzo ważnym) jest nauka geometrii wykreślnej ( o której w następnym artykule) - wspaniałego, choć trudnego przedmiotu, którego zgłębianie tajników pozwala na lepsze zrozumienie świata składającego się z nieskończonej ilości linii. 
Tak jak opowiadał mój wykładowca na zajęciach - od czasu gdy zaczniecie uczyć się geometrii nic nie będzie takie samo... Gdy będziecie z dziewczyną/ chłopakiem nad morzem obserwować zachód słońca na horyzoncie, to nie będzie to już zwykły horyzont, a zbiór nieskończonej ilości kresek...Cóż...Coś w tym jest :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz