piątek, 2 marca 2012

Koncepcje działek dla ogrodu kwitnącego cały rok

 Artykuł jest dopełnieniem artykułu dotyczącego ogrodu, który kwitnie cały rok. Przedstawia on rozwiązanie problemu na 4 rożnych działkach.

Działka trójkątnaOgródek skalny usytuowany po prawej stronie patio , oddziela je od bocznego wejścia. Kompostownik został wciśnięty do najdalszego kąta działki, który i tak nie byłby wykorzystany. Domek letni został przeniesiony również do tej części i usytuowany przed kompostownikiem, podczas gdy okrągły trawnik łączący się z łukiem ścieżki odwraca uwagę od tworzących trójkąt linii.

Działka wąska i długa

Ograniczenie szerokości działki powoduje ,że patio staje się wydłużone. Kształt trawnika zmienia się. Ścieżki przeobrażają się w długie, sinusoidalne łuki. Między oczkiem wodnym a trawnikiem znajduje się 'wodny ogródek' z roślinami lubiącymi bagniste podłoże. 

Szeroka i krótka działkaPatio, domek letni i bramki zwieńczone łukami zostały umieszczone w czterech rogach działki, aby uzyskać widok, który stwarza wrażenie głębi. Podkreślają to także wydłużone łuki ścieżki, która teraz biegnie przez cały ogród wokół trawnika.


Inna działkaPatio zostało przeniesione bliżej środka ogrodu i znajduje się w nasłonecznionym miejscu za oczkiem wodnym, które jest teraz bliżej domu. Lekko wzniesiona rabata znajduje się w cieniu domu, podczas gdy ścieżka ułożona z kamieni (chodnik rzymski) łączy boczne wejście z małą, wyłożona płytami powierzchnią na zewnątrz drzwi wiodących na patio


dane pochodzą z książki "Ogród twoich marzeń" Tim Newbury

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz