środa, 16 listopada 2011

Idealny film na wieczór?

Top ten filmów na wieczór: (kolejność przypadkowa)


   1. "500dni Miłości" (500 Days of Summer) 2009    trochę smutnawy,ale wart obejrzenia

Zwariowanyfilm o młodej kobiecie, która nie wierzy w miłość, dopóki... Na jej drodze nie staje facet, który pragnie stabilizacji i deklaracji...


   2. "Sucker Punch" (2011)                                       trochę matrixowy momentami ale bomba!

Historia rozgrywa się w latach 50. XX wieku. Babydoll zostaje umieszczona przez ojczyma w zakładzie psychiatrycznym. Za pięć dni ma przejść zabieg lobotomii. W tym czasie dziewczyna kreuje alternatywny świat, w który ucieka, aby zapomnieć o rzeczywistości. Jednak i tam nie jest bezpieczna. Musi zebrać 5 przedmiotów, aby uchronić się przed czyhającym na nią złoczyńcą. Pomagają jej cztery pacjentki szpitala.  

   3. "7 dusz"   (Seven Pounds) 2008                  bardzo poruszający

Film Siedem dusz to pełna tajemnic zaskakująca historia miłosna, która zadaje prowokacyjne pytania na temat życia i śmierci, żalu i przebaczenia, przyjaźni, miłości i odkupienia. Opowiada o związkach, które w bardzo nieoczekiwany sposób łączą ze sobą ludzkie losy. To poruszającą opowieść o człowieku nękanym pewną tajemnicą, który decyduje się odkupić swoje winy drastycznie zmieniając życie siedmiu zupełnie obcych sobie osób. Kiedy już wprowadza swój plan w czyn, nic nie jest w stanie zmienić jego postanowienia. A może tak mu się tylko wydaje... Ben Thomas nigdy nie spodziewałby się tego, że zakocha się  w jednej z nieznajomych – i to właśnie ona zacznie go zmieniać...

   4.  "To  tylko seks" Friends with Benefits 2011          bardzo pozytywny film
Dylan (Justin Timberlake) i Jamie (Mila Kunis) z pewnością nie mają zamiaru się ustatkować. Jeszcze nie. Kiedy zajmująca się rekrutacją dla nowojorskiej firmy Jamie próbuje swoich umiejętności usiłując zwerbować dyrektora artystycznego z Los Angeles, Dylana, oboje szybko odkrywają, że są bratnimi duszami. Mając za sobą wiele nieudanych związków, gotowi są zrezygnować z miłości i skupić się na przyjemnościach. Kiedy więc Dylan przenosi się do Nowego Jorku, para zaczyna regularnie się spotykać, żartując z miłości, która jest wg nich mitem rozpowszechnianym przez hollywoodzkie filmy. I właśnie wtedy rozpoczynają przepysznie seksowny eksperyment,  zdecydowanie przeznaczony tylko dla dorosłych. Jako ludzie nie biorący na serio obietnic oferowanych przez komedie romantyczne, Dylan i Jamie nie powinni być zaskoczeni tym, że ich odważne posunięcie stanie się nieprzyzwoitą, pełną seksu wyprawą na niezbadane tereny, która odkryje więcej niż mogli się spodziewać.

   5. "Nowszy model" Rebound 2009                          bardzo pozytywny film


Sandy jest piękną, seksowną kobietą, która wiedzie idealne życie. Jednak pewnego dnia szczęście pryska niczym bańka mydlana i zmusza ją do przeprowadzenia się do Nowego Jorku. Poznaje 25-letniego Arama, romantycznego optymistę, pracującego w niewielkiej kawiarni. Chłopak oferuje Sandy pomoc i niebawem staje się nieocenionym wsparciem. Atrakcyjna kobieta umawia się na kolejne nieudane randki z niewłaściwymi mężczyznami, zdając się nie dostrzegać, że prawdziwe uczucie znajduje się na wyciągnięcie ręki. 

   6. "Narzeczony mimo woli"  Proposal 2009    bardzo pozytywny film


Margaret Tate (Sandra Bullock) szantażem postanawia poślubić swojego asystenta Andrew Paxtona (Ryan Reynolds). I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że parę łączy tylko praca, a nie prawdziwe uczucie. Margaret naciska na ślub, ponieważ grozi jej deportacja z USA do rodzimej Kanady. Kobieta musi szybko otrzymać amerykańskie obywatelstwo, lecz niestety jej wyrachowany plan może się nie udać, gdy rodzi się prawdziwa miłość. . .

   7. "Szefowie wrogowie" Horrible Bosses 2011    śmieszny :)       


Nick, Kurt i Dale są przekonani, że jedynym sposobem na uczynienie ich uciążliwej pracy nieco bardziej znośną byłoby uwolnienie się od swoich na wskroś nieznośnych szefów. Ponieważ odejście z pracy nie wchodzi w grę, pod wpływem paru nadprogramowych drinków i kilku rad od byłego hochsztaplera trzej przyjaciele obmyślają złożony i pozornie niezawodny plan uwolnienia się od pracodawców… na dobre. Jest tylko jeden problem — jedynie w nieomylnym umyśle może zrodzić się perfekcyjny plan.

   8.  "Pod Słońce" Shadow Dancer 2005                   bardzo pozytywny film.. i jakie widoki...


Jeremy Taylor (Joshua Jackson) pracuje jako początkujący wydawca w Londynie. Marzy, by zostać pisarzem. Kiedy jego pracodawca wysyła go do Włoch, do Toskanii, żeby odnalazł słynnego pisarza Weldona Parisha i zmusił go do napisania nowej książki, jego życie zmienia się na zawsze. Weldon Parish wiedzie wygodne życie kręcące się wokół przyjaciół, koni, wina i swoich trzech pięknych córek. Nie zamierza wracać do pisania i odrzuca propozycje wszystkich wydawców. Ale Jeremy podoba mu się na tyle, że przedstawia go swojej rodzinie. Jedna z córek ? Isabella natychmiast zdobywa serce Jeremy'ego, a Weldon pomaga mu otworzyć się na świat i znaleźć swoją drogę w życiu. Tak oto dzięki Weldonowi, Jeremy uczy się życia i miłości. Ale czy i on nauczy się czegoś od młodego pisarza? Czy gdzieś spotkają się drogi ucznia i mistrza?

   9. "Jestem Sam" I'm Sam 2001                             poruszający


To wzruszająca opowieść o opóźnionym w rozwoju Samie, który musi stoczyć długą i prawdopodobnie bolesną walkę o odzyskanie praw rodzicielskich. Chce zaopiekować się swoją córką, którą odebrali mu urzędnicy z opieki społecznej. U boku Sama staje Rita, adwokat, która sama jest matką. Dzięki niezwykłemu klientowi i z pozoru zwykłej sprawie, Rita nauczy się czegoś ważnego o życiu i przede wszystkim o rodzicielstwie. 

10. "Pretty Woman" 1990                                to chyba wszyscy znają - klasyk!

Bardzo bogaty biznesmen Edward przyjeżdza w sprawach służbowych do Los Angeles. Tu zaprasza do siebie do hotelu prostytutkę i proponuje jej pieniądze aby została z nim przez cały tydzień.


a Wy jakie filmy byście polecili?

opisy filmów pochodzą ze strony www.filmweb.pl  

5 komentarzy:

 1. "Night of the Day of the Dawn of the Son of the Bride of the Return of the Revenge of the Terror of the Attack of the Evil, Mutant, Alien, Flesh Eating, Hellbound, Zombified Living Dead Part 2: In Shocking 2-D" 1991 - chyba klasyk -

  Niestety nie dodam opisu bo nie mam skąd skopiować.

  OdpowiedzUsuń
 2. początek opisu się zgadza w sumie... ale dalej to faktycznie niekoniecznie... Chociaż w sumie dla mnie to bardziej opowieść o tym facecie niż lasce... W końcu to on tkwi w tym 'chorym' związku, marnując 500 dni swojego życia na coś, co nigdy nie miało przyszłości...

  OdpowiedzUsuń
 3. w sumie do komedii romantycznej to tam daleko... zwłaszcza na końcu filmu...

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm.. zabrakło "Czekolady"! a to obowiązkowa pozycja dla mnie. Co jeszcze co jeszcze..."Jedwabna opowieść", "Milosna dieta", Życie od kuchni"..a z cięższych polecam "Kochanice króla", "Chłopca w pasiastej piżamie" i może.."Przypadek Gilberta Grape'a"

  OdpowiedzUsuń
 5. Kate i Leopold jest tez przyjemny. w sam raz na wieczor we dwoje

  OdpowiedzUsuń