wtorek, 20 listopada 2012

Zadanie domowe - geometria wykreślna

Poniżej prezentuję jedno z dwóch zadań domowych, które obowiązywały w jednym semestrze pierwszego roku na geometrii wykreślnej. Należało na podstawie danych wyjściowych (głębokości tłowe i inne przyprawiające o zawrót głowy pojęcia :D ) należało wykreślić perspektywę zadanego obiektu, cienie i na koniec "ubrać" to w dowolną szatę :)

5 komentarzy:

 1. Cóż mogę powiedzieć? Linie są dla mnie zbyt zawiłe, żeby cokolwiek zrozumieć, ale efekt końcowy jest ciekawy. Bardzo estetyczny ten rysunek. Podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja myślałam, że geometria wykreślna jest tylko jedna:)
  Na moich studiach robiliśmy rzuty i kłady - Wpychaliśmy stożek w graniastosłup, a potem robiliśmy rzuty na wszystkie możliwe płaszczyzny.

  Zapewniam, nie wyglądało to tak ładnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kreska fajna sprawa, zawsze lubiłam ten przedmiot. My mieliśmy w ramach arkusza semestralnego wykreślenie perspektywy wnętrza na podstawie jego rzutów i oczywiście, skonstruowanie cienia wtymże wnętrzu. Boskie.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Głównym mankamentem geometrii wykreślnej jest fakt, iż nie ma nigdzie wytłumaczone krok po kroku jak zrobić dane zadanie z dobrymi rysunkami, a wykładowca robi to zbyt sprawnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to niestety prawda... wykładowcy lecą z materiałem tak szybko, że zanim się obejrzało to zadanie było rozwiązane... a studenci... w polu :)

   Usuń